כותרת
> C;
1/1
X
מה אתה מחפש?
המפץ הגדול של ההורות – מאמר פוסט קורונה
לוידאו ההדגמה שלנו

על דבר אחד אין חולק, שנת הקורונה השפיעה על כולנו, בין אם הבטחון התעסוקתי שלנו נפגע או לא, לא יהיה מוגזם לומר שעברנו טראומה קולקטיבית. כולנו חווינו סגרים, בידודים וחרדות, לראשונה בחיינו, ומימשנו את המשפחתיות באופן שלא הכרנו, וכך גילינו שטראומה יכולה להיות גם חוויה מכוננת, כזו המולידה מציאות חדשה טובה יותר.

כאשר כשלו נסיונותינו להתמיד בשגרת יום מועילה, התפוצץ לנו בפנים דבר שלא חשבנו עליו קודם, אנחנו לא באמת מסוגלים למלא את הזמן של הילדים שלנו כל הזמן (וגם של הקשישים שלנו), זו עבודה במשרה מלאה שאנחנו לא מסוגלים לעשות, כולנו מצאנו את עצמנו מתגעגעים למערכת החינוך שהקפדנו להשמיץ כל כך לאורך השנים, על אף שברור לנו שלא לאיכויות החינוכיות אנחנו מתגעגעים, אלא לכך שמישהו יעסיק אותם לפחות...

למלא את השגרה המשפחתית עם משחקי אולולו

הנסיונות שלנו למלא את השגרה החדשה בתוכן איכותי מעשיר שגם תופס את הילדים הביא אותנו לחרוש את הרשת והחנויות שבכלל היו פתוחות, בחיפושים קדחתניים אחר אתרי תוכן חינוכיים או סתם משחקי רשת, מערכי יצירה ומדעים, ערכות יצירה תלת מימדיות, משחקי מחשבה לילדים ומה לא, סרקנו את האתרים השונים בחיפוש אחר פעילויות לילדים שיצליחו להעסיק אותם לפרקי זמן משמעותיים ואפילו קנינו פאזל ענק עם מליון חלקים שמצאנו את עצמנו משלימים אותו לבדינו בלילות מתסכלים.

תוך כדי התהליך שכלל ניסוי וטעיה והמון שברון לב, התברר לנו מעל לכל ספק, דבר שידענו אותו לפני אבל לא הגדרנו אותו מעולם בצורה מסודרת, אנחנו וזה כולל את ילדינו, הולכים ומאבדים מיומנויות וזהו כנראה המחיר המדובר שאנו משלמים על ההתקדמות הטכנולוגית:

  • אנחנו מתקשים להתרכז לאורך זמן
  • אנחנו מאבדים עניין במהירויות שיא
  • אנחנו מתרחקים מהקשר עם החומרים המרכיבים את חיינו

הזרקור שהצביע לנו הכי חזק על התופעה הזו היה האמירה שחזרה על עצמה יותר מידי פעמים בשנה האחרונה מפי ילדינו ושנאמרה על ידם בכל הזדמנות, והיא: "משעמם לי",
קשה לא להשתומם נוכח התופעה הזו שחצתה משפחות ומגזרים, דיווחים על התסכול העצום של ההורים נשמע מכל עבר, איך ייתכן שמשעמם להם למרות כל השפע הזה, הטבלטים, המחשבים הסמארט פונס, משחקים, חומרי יצירה ומה לא.

משחקי אולולו ololo - משחקים התואמים את רוח התקופה

קבוצת מפיקים הבחינה בתופעה הזו עוד לפני הקורונה וכשהמגיפה כפתה עליהם לעצור את פעילותם הם לקחו את כל הידע שלהם בנושא והחליטו לעשות מעשה, ליצור את המשהו הזה תואם התקופה שיצליח להצית את דמיונם של הילדים ויסחוף אותם לפעילות עצמאית לחלוטין, ללא עזרת ההורים, ויצליח לעורר אצלם את השריר הזה שקוראים לו סקרנות חוקרת, כי הם הבינו את מה שכולנו יודעים, כאשר אני עושה משהו שאני נהנה ממנו אני עושה אותו בחדווה, לא אכפת לי כמה זמן זה לוקח והסיפוק שזה גורם לי רק מדרבן אותי להמשיך עוד, ואם הפעילות הזו מחדדת ומפתחת אותי, הרי שזהו פתרון מושלם לעידן בו אנו חיים.

שילוב התובנות הללו הוליד את המיזם "אולולו", האולולוס הם ערכות הרכבה של משחקים או מוצרים שימושיים, לילדים ולבני הגיל השלישי, שבונים לבד לגמרי ללא עזרה, בעזרת הסרטונים באתר הבית של אולולו. ערכות ההרכבה המדליקות תוכננו כך שבעצם ההרכבה אתה לומד בעצמך בלי לשים לב עקרונות חשובים ומתחזקות אצלך יכולות חשובות כמו ריכוז לאורך זמן, מוטוריקה עדינה וסיפוק, התגובות של קבוצת המיקוד הגדולה טרם השקה היו חד משמעיות, כולם דיווחו שזה תפס את הילדים עד כדי כך שהם נאלצו להחביא את שאר האולולוס מפניהם על מנת שלא ירכיבו את כולם ביום אחד.

בימים אלו הודיעה החברה שהיא מפתחת סדרה חדשה של אולולוס שעוסקת בהיבטי ושימושי האור הטבעי, השיטוט בין מוצרי החברה הזולים להפליא, חושפת אותנו לשפע מעניין ומסקרן של גאדג'טים מדליקים, חלקם משחקים מהנים וחלקם מוצרים שימושיים, המוצרים מחולקים לסדרות ומותאמות לשכבות הגיל השונות, התוכן והאופן שסרטוני ההסבר באתר מוגשים מצחיק ומושך ביחודיות שלא קיימת היום ברשת.

הפשטות של השיטה ופשטות המוצרים, שתוכננו כך שיהיה קל יחסית להרכיב אותם, מובילה לתחושת סיפוק שהולכת ומתפתחת, שווה לעקוב אחרי הסדרות החדשות שיוצאות מעת לעת באתר OLOLO.CO.IL לרגעים שהאמירה "אוף משעמם לי" עברה את גבול הטעם הטוב...

כותב המאמר: אייל בן לאה

משחקים אולולו Ololo - מארז משחקים לפיתוח כישורים לילדים

משחקים אולולו Ololo - מארז משחקים לפיתוח כישורים לילדים

משחקים אולולו Ololo - מארז משחקים לפיתוח כישורים לילדים

משחקים אולולו Ololo - מארז משחקים לפיתוח כישורים לילדים