כותרת
> C;
1/1
0
עגלת הקניות שלך
עגלה ריקה

מדוע משחקי מדע יפתחו את ילדיכם לעתיד טוב יותר

לוידאו ההדגמה שלנו

הורות בעידן החדש

להיות הורה זו אולי המציאות התובענית ביותר שהטבע יצר. אין שום דבר אחר בקיום האנושי שהוא אינו בר חזרה, חוץ מתינוקות, אותם לא ניתן להחזיר לחנות ולא רק זאת, אלא שהטבע יצר את האדם כך, שעולליו זקוקים לו על מנת לחיות מרגע היוולדם ועד לגיל מאוחר יחסית, בטח ביחס לבעלי החיים בטבע, גורי בני האדם תלויים בהוריהם לחלוטין למשך זמן רב, דבר שהוביל את האנושות להתפתח להיות כזו שמעורבת בעיצוב דמותם של פרי בטנם, אצל כולנו נוצרה בעקבות כך הקונספציה שאנחנו אחראים במידה רבה להצלחת ילדינו, שלנו יש משקל כבד בהתפתחות ילדינו להיות אנשים מצליחים או כושלים, כל אחד על פי אמות המידה שלו המגדירות הצלחה. היום, בעידן המידע בו אנחנו חיים, אנחנו כבר מבינים שישנם אלמנטים רבים נוספים שלא קשורים בהורות שלנו שמשפיעים גם על ההצלחה או הכשלון של ילדינו במימוש העצמי שלהם, ואם חשבנו שהתובנה הזו אמורה להרגיע אותנו אז רק הסתבר לנו שזה הלחיץ אותנו עוד יותר, כולנו מסתובבים בתחושת חידלון, חרדים לעשות את הדבר הלא נכון או לחלופין לא לעשות את הדבר הנכון שיאפשר לילדינו להתגבר על כל המכשולים שהעולם שלנו מערים בפניהם.

מערכות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי

עד מגפת הקורונה הבעיה הזו טוטאה מתחת לשטיח הכניסה למסגרות החינוך הפורמלי, בגלל שכולנו הרגשנו שמערכת החינוך לא מצליחה לתת יחס אישי לכל תלמיד ובוודאי שמתקשה לתת פתרונות התפורים למידת הבעיות של כל תלמיד ותלמיד, נאלצנו לקחת חלק פעיל בהתפתחות של המערכות הלא פורמליות אם זה במסגרות החינוכיות העירוניות בדמות חוגים או באמצעות המסגרות הפרטיות הלא פורמליות, אבל גם הפתרונות הללו, למרות ההסכמה שבשתיקה שלנו, התגלו בשנת הקורונה בעצם כאמצעי השגחה על ילדינו בלבד. המסגרות הללו בסופו של דבר משמשות כאכסניית ילדים לזמן בו אנחנו עסוקים במירוץ החיים.

המרדף אחרי תוכן לילדים בתקופת הקורונה

הסגרים הארוכים אילצו את כולנו לחשב מסלול מחדש, היה ברור די מהר שזה הולך להמשך והתחלנו לחפש פתרונות שיעזרו לנו להפעיל את הילדים ולמלא את הזמן שלהם בתוכן איכותי. סרקנו את הרשת בחיפושים אחר ערכות יצירה לילדים ואתרי משחקים חינוכיים לילדים, התחלנו להזמין און ליין הבייתה ערכות יצירה ומשחקים מדעיים מכל הסוגים, לרבות פאזלים ומה לא, כי נוכחנו לדעת שלמלא את הזמן בתוכן איכותי זו משימה לא פשוטה בכלל. וזה לא בגלל שחסר תוכן.

המפץ התודעתי הגדול שלנו

העיסוק שלנו בשלל התכנים שמצאנו הוביל לתובנות חסרות תקדים, משהו, וזה כנראה העידן הטכנולוגי, בכל זאת משפיע עלינו ומשנה את היכולות שלנו במספר מובנים מובהקים, הבולט מכולם זה חוסר היכולת שלנו לשמור על ריכוז לאורך זמן, לזה מתווסף איבוד העניין שלנו בשברירי שניות, למרות השפע המטורף סביבנו, המשפט השגור ביותר בבית היה "משעמם לי"... ואולי היכולת המפתיעה מכולם זו ההתרחקות שלנו מהחומרים המרכיבים את חיינו, אנחנו לא מבינים איך הם מתנהגים, והזרקור הבולט לכך, דווקא מגיע מעולם הבוגרים יותר, רובם כבר לא מסוגלים לתקוע מסמר בקיר, פעם בוודאות זה היה אחרת... תובנות אלו העמידו אותנו בפני שוקת שבורה, כי הבנו שעל מנת להצליח להושיב את הילדים לפעילות תוכן איכותית מעשירה, אין לנו ברירה אלא לשבת איתם, ולדרבן אותם כל הזמן, זה אולי קשה כשיש ילד אחד, אבל זה בלתי אפשרי כשיש כמה ילדים.

איך עושים שינוי?

מצבים כאלו המון פעמים מובילים לשתי דרכים של התמודדות, או שמתייאשים ואוטמים אזניים, ומקווים שהמציאות תשתפר לבד באיזה ברירה טבעית של האבולוציה האנושית או שמנסים להכנס לעובי הקורה על מנת לתת פתרונות, כמו שעשו קבוצה של מפיקים שעוסקת בעולם התוכן לילדים שהתכנסו בזמן הקורונה במטרה לעשות סיעור מוחות שימציא פתרון אמיתי לבעיה ולא פלסטר, מתוך נסיון רב שנים בהבנת נפשם של ילדים הם קבעו עקרון ודאי המבוסס גם על מחקרים חיצוניים וגם על נסיונם, שכאשר הילד עושה דבר בחדווה מתוך סקרנות אמיתית הדברים נטמעים אצלו בזכרון, וכאשר הוא חווה סיפוק מיידי ממנו, הוא חוזר לעשות את הדבר הזה שוב ושוב ומשקיע בו זמן בלי להבחין בכך. לכן אם יימצאו משחקי המדע שעונים על הקריטריונים הללו, אין ספק שהילד יתפתח משמעותית, כי במקביל לכך שהוא זוכר את העקרונות המדעיים שיעזרו לו בכל נושא אליו יידרש במסגרת לימודיו, הוא גם מפתח בלי לשים לב יכולת ריכוז לאורך זמן והתמדה.

אולולו ololo - משחקי מדע לילדים

סדרת מפגשי סיעור המוחות הולידה את אחד המיזמים המבטיחים ביותר באזורנו, "אולולו", האולולוס הם ערכות הרכבה לילדים שעושים אותם לבד באמצעות סרטוני וידאו מדליקים.

ערכות ההרכבה, מציעות מבחר גדול של דגמי משחק או מוצרים שימושיים שהילד מקבל מפורק בתוך קופסא המכילה את כל החלקים, ההרכבה תוכננה כך שהיא מאתגרת את הילדים באופן מבוקר והם יכולים לעמוד בכך לבדם ללא צורך בעזרת מבוגר, ובסיומם הם ממשיכים לשחק עם המוצר או ליהנות ממנו, בעצם הליך ההרכבה הילד מתמודד עם חומרים שונים והחיבורים ביניהם, מבין גמישות וכוח לכל חומר וחומר, תנועה ואור וכל שאר העקרונות הפיזיקליים הבסיסיים מהם בנוי עולמנו, קבוצת המיקוד הגדולה שנעשתה טרם השקה לימדה באופן חותך שאינו משאיר מקום לספקות, יש כאן פתרון מושלם, כל ההורים דיווחו שהילדים נשאבו לעשייה הזו ולא רצו להפסיק, זה הגיע למצב שההורים הניחו את חבילת האולולוס בצד בשביל שהילדים לא יחסלו אותם ביום אחד, וגם בשביל שיהיו להם אולולוס מוכנים לרגעים שהם יזדקקו לקצת שקט בבית..

שווה לבדוק ololo.co.il

מאת אייל בן לאה

משחקים אולולו Ololo - מארז משחקים לילדים

משחקים אולולו Ololo - מארז משחקים למבוגרים

משחקים אולולו Ololo - מארז משחקים לילדים