כותרת
> C;
1/1
0
עגלת הקניות שלך
עגלה ריקה

תוגת הקשישים הנטושים – מאמר פוסט קורונה

לוידאו ההדגמה שלנו

אם אפשר לדרג את הנושאים שטילטלו אותנו יותר מכל בשנת המגיפה, אז ניתן לקבוע ש"קשישים בודדים" הוא הראשון ברשימה, הדיווחים שזרמו מכל עבר על עוד קשיש בודד שנמצא מת בדירתו הביאה את כולנו לשאול מה השתבש כאן, כי כנראה שכל אחד מבין שאם זה המצב החברתי שלנו ואם הוא יימשך, זה עלול לתפוס גם אותנו יום אחד.

העובדה שהנושא טפח על פנינו במהלך המפץ הגדול שלנו כהורים בעת שהתמודדנו עם סגרים ובידודים במסגרת התא המשפחתי שלנו, גרמה לנו לתובנה מסמרת שיער, אנחנו לא מסוגלים למלא את הזמן הפנוי של ילדינו ובטח לא של הורינו המתקשים לעשות זאת לבדם.

בעיה והפיתרון בנושא משחקים לקשישים

חיפושינו אחר פתרונות העלה שהעסק לא פשוט בכלל, אין ממש תוכן לקשישים בודדים שאינם סיעודיים, זה כמעט תמיד מתבסס על אורח לרגע עם אזן קשבת, אין ערכות יצירה מותאמות למבוגרים או משחקי מחשבה לקשישים, לא ממש מצאנו פעילויות יצירתיות שהן גם עצמאיות וגם מחזקות את המוטוריקה והזכרון, כאלו שמאפשרות לקשישים הבודדים שעות של הנאה ומילוי איכותי של הזמן הפנוי המצוי אצלם בשפע.

בשנה שעברה, עדיין טרום קורונה, נפתח לנו צוהר שחשף אותנו לנושא עם סדרת הריאליטי הנסיונית הישראלית "שמונים וארבע" למי שהחמיץ מדובר על נסיון שנעשה בבית אבות שהסכים לשלב גן ילדים בין כתליו במטרה לבדוק מה זה יעשה לשתי הקבוצות, נקודת המוצא (שהתבססה על נסיון קודם בחו"ל) הייתה שאמנם שתי קבוצות הגיל הללו רחוקות זו מזו בשנים אבל שתיהן מאופיינות ככאלו המחפשות לקבל ולתת חום ואהבה שאינה תלוייה בדבר. ואכן הסדרה התגלתה כהצלחה מסחררת כשעד עכשיו לא ברור מי הרוויח יותר ממי בעסקה הזו הילדים מהקשישים או הפוך.

סדרת הטלטאביז המיתולוגית עשוייה לשפוך אור נוסף על התופעה, קהל היעד של הסדרה היו כמובן הקטנטנים אבל להפתעת כולם הסדרה תפסה גם את הקשישים, במיוחד אלו הבודדים, היה מי שהגדיר את זה אז, מתוך נסיון לתת לתופעה שם, כ"נפלאות הפליאה", הוא ציין שהסדרה (הטלטאביז) עוסקת בעצם בפליאה מיופיו של הטבע באופן התמים ביותר, הוא הצביע על כך שתופעה ידועה היא שככל שאתה מתבגר אתה מעריך יותר את פשטות הקיום, מצליח להתפעל מיופיה של הבריאה, ורואה פלא קיומי כמעט בכל דבר, קטן כגדול.

מייזם חדש ומסקרן מאד עלה בימים אלו לאויר מנסה להשתמש בתופעה הזו על מנת להנגיש תוכן לשכבת הגיל הזו, היזמים פיתחו ערכות הרכבה שניתן להשלים אותם בקלות יחסית ובהנאה גדולה באמצעות סדרת סרטוני וידאו קלילים ומדוייקים המסבירים צעד אחר צעד כיצד להשלים את המשחק או המוצר השימושי, פיתוח ערכות ההרכבה נעשה כך שהם מותאמים לרמות קושי משתנות ומחולקים לפי סדרות נושא, לפעמים מוצר יכול להתאים לילדים ולקשישים גם יחד ומוצרים מסויימים לקשישים בלבד, הרעיון שעומד מאחרי המייזם מוכיח שניתן לפתח מוצרים שיעניינו את הקשישים הבודדים אשר יעניקו להם שעות של יצירה מקורית ומהנה תוך כדי שהם מחזקים את היכולות המוטוריות והזכרון, בזכות השיטה והדרך שזה נבנה באתר הבית של המיזם המוצרים מאפשרים לקשישים להרכיב ביחד עם נכדיהם אם במפגש פיזי או באמצעות הרשת מרחוק ובכך לאפשר תוכן נוסף לפעילות המשפחתית.

האתר קל לתפעול ומושך מאד, המוצרים זולים במיוחד ונגישים, כל אחד יכול.

אחד היתרונות הגדולים שניתן למצוא במסגרת ההצעות בחנות האתר הן חבילות יעודיות למשפחות המותאמות גם למעגלים המשפחתיים המורחבים וכך נפתח בפנינו ערוץ תקשורת בין התא המשפחתי שלנו לבין הורינו שניתן ליישם לאורך זמן.

למייזם קוראים "אולולו" ועומדים מאחריו קבוצת מפיקים ישראליים שהחליטו לקום ולעשות מעשה שנותן מענה אמיתי לאחת התופעות הקשות ביותר שמבוך העכברים האינסופי בו אנו חיים הוביל אל תוך חיינו בלי ששמנו לב לכך.

Ololo.co.il

שווה לבדוק.

משחקים אולולו Ololo - מארז משחקים לילדים ובני נוער

משחקים אולולו Ololo - מארז משחקים לילדים

משחקים אולולו Ololo - מארז משחקים למבוגרים