כותרת
> C;
1/1
X
מה אתה מחפש?
7 משחקי חשיבה מבית אולולו לפיתוח יכולת החשיבה והמוטוריקה
לוידאו ההדגמה שלנו

פיתוח מוטוריקה ויכולת חשיבה

פיתוח מוטוריקה ויכולת החשיבה בילדים הם לכאורה שני מושגים שאינם קשורים זה בזה, אולם בעת האחרונה הולכות ומתגבשות תיאוריות חדשות הקושרות בין שניהם וסוברות שגם אם אין בהם קשר כדאי לקשור ביניהם וזה בבחינת win win, ההצלחה המשולבת אליהם מכוונים החוקרים מציעה חשיבה חדשה בכל הנוגע לפיתוח המוח והיכולות הקוגנטיביות אצל ילדים שיובילו אותם להיות בוגרים מצליחים ובטוחים בעצמם.

לא צריך להיות חוקר בעל שם בשביל להבין שלילדים רגילים מוטוריקה היא מיומנות נרכשת כפועל יוצא של הקיום האנושי, או במילים אחרות לא משהו שצריך להתאמץ בשבילו, וכן, יכולת החשיבה גם היא תהליך אבולוציוני אישי, כל אחד כפי יכולתו, וזה אכן נכון מאד, אבל לתוך ההבנה הזו נכנסת ההבנה הקוגנטיבית שאומרת שזה נכון בבסיסו אבל ישנם אלמנטים שנכנסים לחיינו המונעים מאיתנו להתפתח כראוי, ובודאי להתפתח למצויינות. בני האדם מסגלים לעצמם הרגלים ומחשבות שהופכות להיות עם השנים אבן נגף ביכולות שלהם לגייס את המוטיבציה הנדרשת בשביל להשיג הישגים. העידן החדש הביא לעולמנו מספר בעיות שגורמות לכולנו לנוע באי נוחות בראותנו שילדינו וגם אנחנו בעצמנו, מתקשים בלשמור על ריכוז לאורך זמן, ממצים כמעט הכל תוך שלוש שניות, ומתרחקים מהבנת החומרים הבונים את חיינו, כבר היום בולטת העובדה שכמעט ולא ניתן כבר למצוא מישהו שיודע ויש לו את הכלים לתקוע דיבל ובורג בקיר...

אתגרים מהנים לאימון קוגנטיבי

פיתוח חדש של קבוצת יזמים החליט לתת מענה לבעיה הזו בדיוק, שלל הגישות הטיפוליות לפיתוח קוגנטיבי הביאו את עולם המדע והמחקר למסקנה שאימון קוגנטיבי הוא כנראה הפתרון האמיתי היחידי שיכול להתעלות על הבעיה הזו, מכאן התגבש המייזם "אולולו" ששם לו מטרה ליישום התאוריה הזו הלכה למעשה, ליצור אתגרים מהנים לתרגול מוטורי ולוגי, מהירים יחסית ומספקים. החשיבה היא שאם הילד יעשה פעילות מסוג זה בהנאה הוא יתמיד בכך, היכולות שהוא יטמיע בעצמו מבלי לשים לב יובילו אותו לאיזון בהתמודדות עם האתגרים שיפגוש בחייו, ולשיקול דעת. כי אל תוך המחקרים המלומדים הוסיפו היזמים את הידיעה שאפשר להגיע אליה רק אם אנחנו מתחברים לילד שבנו והיא, שכאשר אני נהנה ממשהו אני עושה אותו שוב ושוב ונוטה לזכור את פרטיו.

משחקי חשיבה לפיתוח המוח

המיזם החדש "אולולו" שנולד מתוך התובנות הללו, בונה עולם תוכן שלם סביב ערכות הרכבה של משחקים או מוצרים שימושיים, לפיתוח המוח, ערכות ההרכבה ה"אולולוס" הם פתוח ייחודי המאפשר לילדים לחוות חוויה בעצמם ללא עזרת ההורים, האתגרים שהם חווים במהלך ההרכבה הנם קלים ומתגברים בעדינות, וגורמים לסיפוק אישי רב המובילות להתגאות בתוצאה ולהמשיך להשתמש בה בהמשך, העובדה שתוצאת ההליך המהנה שנמשך כשעה של עבודה עצמית הצליחה להביא את הילד לבנות ותוך כך להתרכז לזמן משמעותי ולהקיש דבר מתוך דבר, היא בעצם האימון הקוגנטיבי שמוביל להרגלים טובים באדם בעולם העשייה. המוצרים כולם הם משחקי חשיבה לפיתוח המוח שבנויים כערכות הרכבה, כל ערכה "אולולו" מכיל את כל החלקים לבנית המשחק, ואינו משתמש בדבקים, המוצרים כולם מגיעים מעולם המשחקים או המוצרים השימושיים לילדים, והילדים מרכיבים את המוצר באמצעות סרטון וידאו מהנה בפארק הילדים באתר הבית של אולולו.

שבעה משחקי חשיבה מבית אולולו

פירוט זריז של המוצרים של אולולו ממחיש כיצד השיטה נבנתה כך שהעצם בניית משחקי ההרכבה מביאות את הילד לאימון קוגנטיבי שהוא עושה בעצמו בלי להיעזר במבוגר, שיטוט באתר הבית של אולולו מראה שזוהי רשימה קטנה מתוך המוצרים לבחירה באתר.

  • פאזל תלת מימדי – בונים את בסיס הפאזל התלת מימדי, המצריך יכולת להבין את השלבים לפי סדר כפי שמוצג בסרטון הוידאו, לחבר את חלקי בסיס הפאזל עם המחברים המתאימים, ולאחר מכן להצליח להשלים את הפאזל התלת מימדי משימה שמסתברת כקצת מבלבלת, כיף לשחק איתו לבד וכיף להציע לאחרים לפתור את הפאזל...
  • משחק זיכרון – בונים את בסיס משחק הזיכרון שמאפשר להחליף את אובייקטי המשחק המצורפים, עוקבים אחר כל שלבי ההרכבה כמו שמוצגים בוידאו באתר הבית של אולולו, ומקפידים להכין את כל הסוגרים הקטנים משסתירים את האובייקטים של משחק הזיכרון, לאחר תום ההרכבה ממשיכים לשחק את המשחק המשפר את האבחנה בפרטים ומפתח את הזיכרון, באמצעות כרטיסי זיכרון מתחלפים שעולים בדרגת הקושי שלהם.
  • קנגרו מקפץ – משחק הדורש דיוק ושיווי משקל, ממחיש את עובדת היות כח המשיכה כוח פיזי ממשי בעולמנו, הונים קנגרו קטן ומאוזן באמצעות חלקים צירים וסוגרים, ומתקינים לו משטח קפיצה אלכסוני, המורכב מחיבור מספר חלקים ביחד היותרים מסלול יציב, לאחר ההרכבה, ניתן לערוך תחרויות קפיצה ואיזון, מי יצליח להוביל את הקנגרו שלו לקו הסיום?
  • באולינג – משחק הדורש דיוק ורגישות, בונים מסלול של באולינג מלוחות המוחזקות אלו באלו באמצעות גומיות גמישות, מרכיבים 6 פינים קטנטנים ואת בסיס כדור הבאולינג הקבוע, לאחר שמסיימים מניחים את הפינים בעדינות במקום המיועד להם ומנים להפיל אותם עם כדור באולינג קטנטן שמשולח מכן השידור.
  • כדורסל – משחק כדורסל מניאטורי הדורש רגישות וכיוון, בונים מגרש כדורסל קטל עם מקפצת כדור קטנה המשתמשת בכח הגומיה האלסטית בשביל להקפיץ את הכדור לסל, ההרכבה דורשת שילוב בין רגישות לכח, יכולות מוטורית עדינה, את המשחק קל להרכיב באמצעות וידאו ההסבר המדליק ומהווה משחק אטרקטיבי לבד או עם חברים.
  • המכונית הברחנית – בניית מכונית המשתמשת בכח הגומיה לצורך הנעה, ההרכבה דורשת מעקב אחר השלבים השונים המוצגים בוידאו התואם ומצריכה יכולת הבנה לוגית של כיוונים ודיוק, משמשת מכונית משחק אטרקטיבית המאפשרת מירוצי מכוניות מהנים.
  • תיבת האוצר– בנייה של תיבה הנראית כמו תיבת אוצר, ההרכבה דורשת מעקב הדוק אחר ההוראות, ושימוש בחומרים נוספים כמו פיני גזירה ורצועות קשירה, בסופו של תהליך מתקבלת תיבה לאחסון, עם מנגנון נעילה בסיסי.

כל משחקי החשיבה של אולולו כולל אלו המפורטים כאן מצליחים לשאוב את הילדים לשעות של הנאה ומשחק שבלי משים ובלי התערבות מבוגר בכלל מאמנים את עצמם קוגנטיבית והופכים להיות ילדים חוקרים המצליחים לשמור על ריכוז לאורך זמן, הנאה וסיפוק שהם הכלים היסודיים ביותר שחשוב לאדם לרכוש לצורך התמודדות מאוזנת ושקולה עם האתגרים הניקרים לפניהם במהלך כל חייהם.

שווה לבדוק ololo.co.il

מאת אייל בן לאה


אולולו - משחקי התפתחות לילדים

אולולו - משחקי התפתחות לילדים

אולולו - משחקי התפתחות לילדים

משחקים אולולו Ololo - מארז משחקים לילדים